Book in Progress

© Dipozitiv 2022

Initiator
Dipozitiv

Year of realization
2019

Design
Ondřej Brom
Nicole Pálenská
Martin Göbl
František Polák

Cooperation
Pergraphica (Mondi)
Quatro print
Dipozitiv
Czech design
Centrum architektury a městského plánování

Kolem roku 2012 jsme se spolužáky z ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace na pražské UMPRUM chtěli vydat knihu. Velmi rychle ovšem přišel střet s realitou a bylo zcela jasné, že bez partnerů nejsme schopni knihu vydat. Díky tiskárně Boom Tisk a papírnám Mondi se knihu X podařilo dokončit.

O pár let později se nás společnost Mondi zeptala, jestli neznáme další mladou partu lidí, kteří by zasloužili podpořit ve vydání své knihy. A my odpověděli, že jich známe hodně a tak by nemusel být špatný nápad udělat o vydání knihy soutěž.

A tak vznikl Book in Progress. Do soutěže se přihlásilo neuvěřitelných 85 titulů z nichž deset postoupilo do finále, které proběhlo v rámci malé konference v Centru architectury a městského plánování.

Jako řečníky na konference jsme pozvali srdcaře, kteří pro své projekty dýchají a bez kterých by se jejich obsah s velkou pravděpodobnosti do knih nepřetavil. A nám dnes nezbývá než za jejich zajímavé přednášky poděkovat. Jmenovitě pak Honzovi Boučkovi, Pavlu Coufalíkovi, Honzovi Klossovi, Matěji Činčerovi, Vladimíru 518 a Elišce Boumové z Památníku národního písemnictvi.

Vítězem soutěže se stala Juliána Chomová se svou knihou Spiritistky. Vyhrála tak papír Pergraphica od společnosti Mondi a tisk zdarma od společnosti Quatro print.

Celá akce proběhla pod mediální záštitou Czechdesignu.

Všem partnerům tímto děkujeme.

none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none
none